Wakacje z biblioteką - kliknij i zobacz jak było!

Wakacje mijają stanowczo za szybko, zgadzacie się? U nas w bibliotece zabawy było co nie miara, dlatego lipiec minął z prędkością światła! A co się działo w naszych placówkach? Zapraszamy do krótkiej lektury.

Podczas pierwszego miesiąca wakacji przygotowaliśmy dla najmłodszych szereg zabaw i zajęć, przy czym nie zabrakło oczywiście książek w tle – było „Czytanie na trawie”, nauka pisania gęsimi piórami, Bookface, zajęcia plastyczno-literackie z wykorzystaniem książki „Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy”. Dzieci zapoznały się również z zabawami, które już powoli odchodzą do lamusa: pograliśmy w kapsle, w gumę, w szczura, poskakaliśmy na skakankach, poznaliśmy grę w klasy, w zbijaka i dwa ognie. Oprócz tego bibliotekę dwukrotnie odwiedził Teatr Maska, który przygotował dla dzieci spektakl o piratach pt. „Prastara książnica, skarb i tajemnica”, a także wiele animacji i zabaw. Jeśli już mowa o teatrze, nie sposób nie wspomnieć o naszym niezawodnym teatrzyku kamishibai – w mszczonowskiej bibliotece Pani Kasia przedstawiła najmłodszym uczestnikom zajęć jedną z najpopularniejszych baśni Andersena: „Brzydkie kaczątko” – warto przy tym wspomnieć, ze opowieść ma już 176 lat! Zaś w osuchowskiej filii dzieciaki wykonały własne ilustracje do wcześniej przygotowanych fragmentów bajki „Psotny Franek” Agnieszki Frączyk.

Dziękujemy wszystkim, którzy w lipcu odwiedzili biblioteczne mury i chcieli spędzić wolny czas miło, śmiesznie i zabawnie – i oczywiście z książką.