Aaaa! Rozgniewany pająk! - Zajęcia z grupą Słoneczka

W piątek odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego. Tego dnia przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia na podstawie książki „Rozgniewany pająk” autorstwa Tulina Kozikoglu.

Czyż pająki nie są niesamowitymi stworzeniami? Dzieci żywo opowiadały o tym, dlaczego pająki są straszne, niebezpieczne, są dobrymi architektami, tkają sieci, i wiele innych. I chłopcy, i dziewczynki zgodnie stwierdzili, że pająki wcale nie są takie straszne, na jakie wyglądają, a nawet (!) dają się polubić. Poznaliśmy kilkanaście nazw pająków – tych występujących w Polsce i poza granicami naszego kraju: Tygrzyka, Krzyżaka, Kosarza, Topika, Kątnika, Skakuna, Ptasznika, Tarantulę i Czarną wdowę.

Jak na każdym spotkaniu z przedszkolem, i tu nie zabrakło czasu na czytanie na dywanie. Dzieci wysłuchały historii pająka Gryźka, który tkał piękne pajęcze wzory, jednakże jego przyjaciele nie dostrzegali pajęczyn, wpadali w nie i psuli pajęcze arcydzieła.

Między regałami czekała na dzieci włóczkowa pajęczyna, przez którą miały bezpiecznie przebrnąć, a na zakończenie dzieci namalowały kolorowe pajęczyny, na których zawisły ich własne kolorowe pajączki.

GALERIA ZDJĘĆ -Kliknij tutaj