Pewnego razu w Hollywood... - Spotkanie z Peterem Wroblem

W piątek 13 września gościliśmy w naszych bibliotecznych progach aktora z samego Hollywood – Petera Wrobla.

Przedstawiciel Krainy Snów spotkał się z uczniami mszczonowskiej podstawówki w ramach projektu „A jak będę dorosły...”. Uczniom towarzyszyła polonistka Bogusława Jabłońska.

Artysta bardzo zwięźle i jednocześnie szczerze opowiedział o arkanach swojego zawodu, który tylko na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy. Ale prawda jest zgoła inna – aktorstwo to bardzo trudny zawód, wymagający od aktora wielu wyrzeczeń, ciągłego samodoskonalenia się, ciągłego kształcenia swojego warsztatu aktorskiego. Przy czym, jak to w Mieście Aniołów bywa – konkurencja jest ogromna.

Praca aktora to nie tylko gra aktorska, ale też doskonała organizacja czasu, dobre planowanie i współpraca. Dobry aktor posiada własnego agenta, który zadba o jego kolejne propozycje pracy, ustawi daty castingów, poszerzy horyzonty.

A jak wygląda samo granie? Trzeba być dobrym w zapamiętywaniu tekstu, trzeba panować nad swoim ciałem i mimiką twarzy, dobrze znać swoje możliwości, wady i zalety. Aktor wciela się w różne role, dlatego musi dobrze odczytać charakter postaci, którą ma zagrać.

Pan Wrobel opowiadał jak wyglądała jego droga do wymarzonego zawodu oraz ile pracy i wysiłku kosztowało go spełnienie tego marzenia.

Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem oraz zadawały wiele pytań. Nie tylko o karierę, ale także o realia życia w Stanach Zjednoczonych, zamachy 11 września oraz znajomość sławnych aktorów.

Po spotkaniu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a pan Peter chętnie rozdawał autografy.

Aktywny udział dzieci oraz zainteresowanie tematem utwierdziły nas w przekonaniu, że spotkanie z aktorem to strzał w dziesiątkę! Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu uczniowie pomyślą o swojej przyszłości w przemyśle filmowym. Trzymamy kciuki.

GALERIA ZDJĘĆ - Kliknij