Baśniowe opowieści - zajęcia z grupą Kotki

Baśniowy październik zobowiązuje, dlatego w piątek 11 października spotkaliśmy się z grupą Kotki z Miejskiego Przedszkola Nr 1, by poznać najpiękniejsze i najciekawsze baśnie.

Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiego rozeznania: czy istnieje Bajkowa Kraina? Jakie znane są nam postacie bajkowe? Czy bohaterowie baśni są niezwykli? Na te i wiele innych kwestii próbowały odpowiedzieć przedszkolaki.

Następnie otworzyliśmy zaadresowany do biblioteki list. Nie został on przyniesiony przez Pana Listonosza – list odnaleźliśmy rano przy wejściu biblioteki, a nadawcą była Wróżka z Krainy Baśni.
Zostawiła nam kilka zagadek do odgadnięcia, by w ten sposób sprawdzić, czy baśnie nadal nie są zapomniane.

Dzieci nie zawiodły – wróżkowe zagadki okazały się dziecinnie proste, a fragmenty baśni, których wysłuchały 5-latki bezbłędnie dopasowane do tytułów.

Obejrzeliśmy sobie również książki z biblioteki, które zawierają w sobie baśniowe opowieści.
Czy znacie jakieś inne baśnie, poza tymi Andersena i Braci Grimm? Jeśli nie, zapraszamy do naszej placówki – znajdziecie tu „Baśnie ludów północy”, „Baśnie i legendy polskie”, „Baśnie angielskie”, i wiele innych. Dajmy się ponieść baśniowym historiom.