Warsztaty zielarskie - o ziołach i nie tylko

Tuż po spotkaniu z Panią Kosmowską bibliotekę odwiedziła kolejna niesamowita osobowość – Pani Ewa Kuskowska-Piotrowska, która z zamiłowania zajmuje się zielarstwem.

Opowieść rozpoczął krótki wstęp o tym jak zaczęła się jej przygoda z zielarstwem, o czasach kiedy podstawowe informacje zdobywała z książek. Opowieści o niesamowitych zastosowaniach ziół wszelakich przeplatały anegdoty z życia osobistego, a także spotkań z innymi osobami zajmującymi się zielarstwem i ziołolecznictwem.

Dowiedzieliśmy się jakie zioła warto zasuszyć na zimę, z jakich przygotować olejki i nalewki, a nawet, które z nich stosować do kąpieli.

Na zakończenie każdy uczestnik przygotował ziołową pachnącą saszetkę do swojej szafy.

Mamy nadzieję, że pani Ewa jeszcze niejednokrotnie zagości w naszej bibliotece.

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tutaj