Projekt Breslau i inne opowieści - spotkanie z Magdaleną Zarębską

Deszczowe, środowe przedpołudnie okazało się doskonałą odskocznią od szarej rzeczywistości – a to wszystko dzięki pani Magdalenie Zarębskiej, która tego dnia zabrała nas w ciekawą podróż między kartkami swoich powieści.

Spotkanie autorskie odbyło się 11 października w obu bibliotekach – Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w filii w Osuchowie. Na spotkaniu gościli uczniowie miejscowych szkół podstawowych – klasy 4-6.

Autorka nakreśliła gościom fabułę kilku z 14 swoich powieści: m.in. „Projekt Breslau”, „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, „Ida, konie i reszta świata” oraz „Kaktus na parapecie”.

Uczniowie przenieśli się w czasie o 40 lat wstecz, by wyobrazić sobie lata siedemdziesiąte w Polsce. Czy życie w tamtych czasach było lepsze, łatwiejsze? Czym różni się teraźniejszość od tamtej przeszłości? Jak wpłynął na nas rozwój technologii?

Wysłuchaliśmy również fragmentu książki „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, a właściwie gwary śląskiej. Młodzież próbowała odszyfrować tekst, co okazało się niełatwą sztuką.

Spotkanie nie obyło się bez ciekawych zadań i wielu, wielu pytań do pisarki, na które chętnie i cierpliwie odpowiadała.

Dziękujemy autorce oraz gościom za to miłe spotkanie. Oby takich było jak najwięcej!

GALERIA ZDJĘĆ - kliknij tutaj