Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt - zajęcia z grupą Słoneczka

Wszyscy zapewne będziemy zgodni z twierdzeniem, że posiadanie prawdziwego przyjaciela jest bardzo ważne. O przyjaźni porozmawialiśmy sobie z grupą Słoneczka, podczas ich wizyty w bibliotece.

W piątek 1 marca Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziły pięciolatki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mszczonowie. Tym razem wybraliśmy dla dzieci książkę z wydawnictwa Nasza Księgarnia autorstwa Emilii Dziubak – „Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt”. Poznaliśmy kota Homera, który postanowił znaleźć sobie prawdziwego przyjaciela – i razem z nim wybraliśmy się w podróż między kartkami książki, gdzie zobaczyliśmy niezwykłe duety przyjaciół i poznaliśmy ich poszczególne typy: przyjaciela – opiekuna, nieświadomego przyjaciela, przyjaciela w pracy, fałszywego przyjaciela, i wielu innych.

Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek – na przykład tego, że kruki i wilki są bardzo dobrymi przyjaciółmi, bo ptaki informują stado o znajdującym się blisko pokarmie, a wilki zostawiają krukom resztki, przez co obie strony odnoszą korzyści. Poznaliśmy wiele dziwnych przyjaźni, np. między ukwiałem a błazenkiem, mrówkami a mszycami, łosiem i żukiem gnojowym, i bąkojadem a nosorożcem.

Na zakończenie zajęć grupa wykonała własne rysunki przyjaciół z przeczytanej lektury. Następne spotkanie odbędzie się w połowie marca – odwiedzą nas czterolatki z grupy Tygryski.

GALERIA ZDJĘĆ -Kliknij tutaj