A jak będę dorosły... - zawód PIELĘGNIARZ

25 marca w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z reprezentantem ciekawej profesji w ramach cyklu „A jak będę dorosły”. Tym razem z uczniami szkoły podstawowej spotkał się męski przedstawiciel jednego z najbardziej sfeminizowanych zawodów – pielęgniarz, pan Wojciech Komar pracujący obecnie w Przychodni Medycyny Rodzinnej w Mszczonowie.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o drodze zawodowej, którą przebył pan pielęgniarz. Była ona bardzo ciekawa i urozmaicona począwszy od kilkunastoletniej praktyki na oddziale psychiatrycznym, poprzez opiekę nad osobami starszymi w domu pomocy, aż po pracę z dziećmi w charakterze pielęgniarza w jednej ze szkół.

Pan Wojciech również chętnie odpowiadał na liczne pytania dzieci, m. in o to czy zawód pielęgniarza jest trudny, jakie kursy trzeba odbyć aby zostać pielęgniarzem oraz o to czy lubi swoją pracę i dlaczego.

Biorące udział w spotkaniu dzieci opuściły bibliotekę bogatsze o wiedzę dotyczącą  niezwykle potrzebnego nam wszystkim zawodu, którego wykonywanie jest nie tylko pracą ale także misją.