Spotkania z lekturą: życie i twórczość Moliera

„Nie był ani za chudy, ani za gruby, wzrostu więcej niż średniego; postawę miał szlachetną, piękne nogi, poruszał się dostojnie, z surowym wyrazem twarzy; nos miał wydatny, szerokie usta, grube wargi, śniadą cerę, gęste czarne brwi, którymi potrafił tak poruszać, że jego twarz stawała się niewymownie komiczna” – tak Moliera w skrócie opisał francuski pisarz epoki oświecenia Voltaire, a którego opis był wstępem do kolejnego spotkania z lekturą.

W środę 27 marca w bibliotece w Osuchowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Spotkania z lekturami”, na których tym razem poznaliśmy jednego z najpopularniejszych komediopisarzy – Jeana Baptiste Poquelina, czyli Moliera.

Uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję tym razem przećwiczyć swoje zdolności graficzne, współpracę w grupach a także umiejętność pracy z tekstem i streszczanie oraz segregowanie większego materiału informacyjnego.

Na warsztat wrzuciliśmy biografię Moliera, a zadaniem uczniów było przeczytanie jego historii życia, która była niezbędna przy kolejnym ćwiczeniu. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy, a każda z nich miała za zadanie stworzyć plakat, na którym będą znajdowały się litery: M, O, L, I, E, R, a do których uczniowie dopasują poszczególne ciekawostki i wydarzenia z życia Francuza w kolejności chronologicznej, a utrudnieniem było stworzenie tekstu, którego pierwsze zdanie zaczynało się od danej litery.

Mamy nadzieję, że dzięki temu ćwiczeniu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji; zwracając szczególną uwagę na różne wydarzenia, które ukształtowały komediopisarza; dzięki którym będą zwracać uwagę na to co najważniejsze także przy autorach – bo nie liczą się tylko klamerki „urodził się i zmarł”, ale wszystko co działo się między nimi.

GALERIA ZDJĘĆ - Kliknij tutaj