Żabki poznały się na motylach! - zajęcia z przedszkolakami

W piątek 29 marca wraz z grupą Żabki odwiedziliśmy ogród Państwa Pawlaków, w którym napotkaliśmy na niesamowite i piękne odmiany motyli.

„Mały Atlas Motyli Ewy i Pawła Pawlaków” to gratka nie tylko dla amatorów tych barwnych owadów. Z książki dowiedzieliśmy się wielu informacji – czy wiedzieliście na przykład, że brązowo ubarwiony przestrojnik trawnik to jeden z nielicznych motyli, które lubią latać nawet podczas deszczu? Albo że paź królowej nazywana jest jaskółczym ogonem ze względu posiadanych na skrzydłach charakterystycznych „ogonków”? Poznaliśmy także ciekawe ćmy, np. piórolotka, którego skrzydła przypominają skrzydła motolotni, a także zmrocznika przytuliaka, który jest ćmą-grubaskiem, więc musi machać naprawdę szybko skrzydełkami, niemal jak koliber!

Zajęcia zakończyliśmy przepięknymi rysunkami 3 wybranych typów motyli: zmrocznika, rusałki i zorzynka. Po ten książkowy zwiastun wiosny zapraszamy do biblioteki („Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”), a tymczasem wypatrujcie motyli!

GALERIA ZDJĘĆ - Kliknij tutaj