Artyści poznali biblioteczne kąty - zajęcia z przedszkolakami ze Smerfolandii

To już druga tego dnia wizyta przedszkolaków w bibliotece! W okolicach południa, 29 marca placówkę biblioteki odwiedzili Artyści – grupa przedszkolna z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia.

Pięciolatki z chęcią zwiedziły najważniejsze kąty biblioteki, w tym kącik dla dzieci. Następnie wspólnie zajęliśmy najwygodniejsze miejsca na dywanie, by tam obejrzeć teatrzyk kamishibai, w którym ukryta była kolorowa bajka. Tą bajką była współczesna baśń autorstwa Taro Miury: „Maleńki Król”. Dowiedzieliśmy się, że ów Maleńki Król mieszka w ogrooooomnym zamku, i że czuje się tam naprawdę samotny. Co zrobić, żeby zaradzić samotności? No tak, trzeba sobie znaleźć towarzysza! Więc maleńki władca znajduje żonę – czy żyją długo i szczęśliwie? Nie powiemy :-)

Założyliśmy, i bardzo słusznie, że Artyści przepadają za różnymi kreatywnymi zadaniami, dlatego zajęcia skończyły się pełnymi geometrycznych kształtów portretami rodzin pięciolatków. Bardzo dziękujemy za odwiedziny przedszkolaków i zapraszamy jak najczęściej – w czytaniu siła!