O historii nieśmiertelnego miasta - "Tokio" na spotkaniu DKK

W czwartek 16 maja odbyło się spotkanie klubowiczów DKK. Na językach tym razem znalazła się książka „Tokio. Biografia” Stephena Mansfielda wydana przez cenione wśród entuzjastów Azji Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Biografia nieśmiertelnego miasta pokazuje nam kluczowe momenty w historii, które przyczyniały się do pokazania oblicza Tokio w takiej postaci, w jakiej dziś występuje – miasta-potęgi, którego istotą jest zmiana, a historia jest też historią Japończyków.

Klubowicze zgodnie stwierdzili, że książka jest wciągająca, okraszona dużą ilością ciekawych szczegółów i anegdot. Nie koncentrujemy się tutaj na jednej epoce – lektura prowadzi nas przez dzieje miasta od jego początków aż po metropolię z betonu i szkła. Przy czym, podczas czytania nie zapominamy, że Tokio to twór, którego architektami są ludzie – łączy w sobie zarówno sen o przyszłości, jak i zamiłowanie do tradycji.

Kolejne spotkanie odbędzie się 30 maja. Dyskusyjny Klub Książki rozpocznie się o godzinie 11:30. Na spotkaniu omawiana będzie książka o ostrym tytule: „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”. Zainteresowanych gorąco zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ - Kliknij tutaj