Zabawa w kolory w królestwie "Maleńkiego Króla"

Ostatniego dnia maja mszczonowską bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolna „Pszczółki”. Zajęcia odbyły się pod hasłem kolorów.

2 i 3 latki miały w tym temacie co nieco do powiedzenia – opowiadały chętnie o tym jakie są ich ulubione kolory, jakich nie darzą sympatią, jakie kolory widujemy w przyrodzie i w najbliższym otoczeniu, itp.

Następnie dzieci wygodnie usiadły na dywanie i wsłuchały się w opowieść o Maleńkim Królu, która przedstawiona była w dość nietypowej formie – za pomocą teatrzyku kamishibai.

Teatrzyk kamishibai to forma, za pomocą której w łatwy i ciekawy sposób można przedstawić bajki i baśnie. Można też stworzyć własne plansze w formacie A3, a następnie stworzyć na podstawie ilustracji opowiadanie.

Do zajęć wykorzystaliśmy również kolorową chustę klanzy, która zapewniła dzieciom chwilę wspólnej zabawy. Wykorzystaliśmy kolory, które występowały na chuście – dzieci miały za zadanie w rytm muzyki dopasować kulki w odpowiednich kolorach do danego koloru chusty. Następnie została wykorzystana jedna z polecanych przez Stowarzyszenie KLANZA zabawa – „Burza” – dzieci musiały pozbyć się z chusty wszystkich kulek poprzez energiczne wachlowanie nią.

Zajęcia zakończyły się kolorowaniem papierowych koron – te były nieco bardziej eleganckie od korony Maleńkiego Króla.