W świecie bajek i ptako-pacynek, czyli Pan Poeta SHOW!

Pan Poeta SHOW za nami! We wtorek 4 czerwca nadal korzystamy z aury pozostałej po Dniu Dziecka – tego dnia odbyły się w naszych placówkach kolorowe spotkania z bajkami, balonami i ptako-pacynkami. W bibliotece gościł przezabawny Pan Poeta.

Pan Poeta jest twórcą książeczek dla dzieci, m. in. „Kaczka, co przebrała miarkę”, „Paw, co ogon miał z przyjaźni” i „Kura, co tyła na diecie”. Właśnie te tytuły miały okazję poznać dzieci przybyłe tego dnia do naszych placówek bibliotecznych. Jako pierwsze na spotkaniu z autorem stawiły się dzieci ze szkoły podstawowej w Bobrowcach – spotkanie odbyło się w filii w Osuchowie. O godzinie 11:00 Pan Poeta spotkał się w Mszczonowie z dziećmi z Przedszkola Bajkowa Kraina.

Zabaw było co nie miara, a śmieliśmy się do rozpuku! Poznaliśmy trzy sympatyczne pluszowe ptaki, z których pierwszym był paw. Czy wiedzieliście, że z pawiami jest na jesieni podobnie jak z drzewami? Tracą to, co mają najpiękniejsze, a w przypadku dumnego pawia były to oczywiście pióra. Czy ktoś jest w stanie uratować tą smutną sytuację? Na ratunek przybywają inne zaprzyjaźnione ptaki, każdy z własnym piórem.

Drugim z ptaków okazała się żarłoczna kurka, która nie przepuściła żadnemu okruszkowi! Czy jej dieta była zrównoważona..? Ojj, chyba nie za bardzo. Dzieci wymyślały najróżniejsze sposoby na zrzucenie ciałka – najlepszy okazał się sport! A że ta kura, bardzo lubiła wodę, wskazaliśmy pływanie jako najlepszy sposób na zrzucenie wagi J Kura szczęśliwa, a i dzieci zdążyły się pobawić. W ruch poszły balony i mata przypominająca morze.

Trzecim i ostatnim ptakiem, jakiego poznaliśmy podczas Pan Poeta SHOW, była kaczka, która uchodziła za wielką strojnisię. Szafa była jej drugim domem, lustro przyjacielem, a pan kaczor – coraz bardziej zniecierpliwiony…

Z kaczką przybyła walizka fatałaszek i akcesoriów, prosto ze znanych sklepów: Kwa-kwa Szanel, Kaczidas, Kaczmani… Dzieci miały w czym przebierać!

Zanim się zorientowaliśmy, spotkanie z Panem Poetą dobiegło końca. Nie możemy wyjść z zachwytu!

MBP w Mszczonowie - Kliknij tutaj

Filia w Osuchowie - Kliknij tutaj