Jak nie czytam jak czytam - czytamy w... kinie!

W piątek 7 czerwca biblioteka po raz drugi wzięła udział w projekcie „jak nie czytam jak czytam!” W tym roku na wspólnym czytaniu ulubionych książek spotkaliśmy się z uczniami.. w kinie!

Czy sądzicie, że czytać można w prawie każdym miejscu (nie kwalifikuje się jedynie czytanie pod wodą, chociaż, na upartego…) ? My uważamy, że tak! Poprzednio zorganizowaliśmy flash moba, w którym chętnie uczestniczyły ostatnie klasy gimnazjum, zaś w tym roku wybraliśmy wygodne fotele, dobrą akustykę i miłą atmosferę – czyli salę kinową Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Ale nie samym czytaniem człowiek żyje, więc zanim uczniowie SP w Mszczonowie przystąpili do działania (a raczej czytania), bibliotekarki zaproponowały krótką rozgrzewkę, podczas której publiczność czytała szeptem, czytała głośno krzycząc, tupiąc, klaszcząc, i robiąc inne małe eksperymenty, które udowadniały, ze każdy czytać może!

Następnie młodzież skupiła się nie na ekranie kina, ale na tym co najważniejsze tego dnia – na swoich ulubionych książkach. Czytano w ciszy i skupieniu, z lekkim uśmiechem na ustach.

Kolejna akcja „Jak nie czytam jak czytam!” już za rok. Do zobaczenia!