Zawód pszczelarz! Kolejne spotkanie z cyklu spotkań "A jak będę dorosły.." za nami

Między bibliotecznymi regałami ponownie rozległo się bzyczenie pszczół – w środę 12 czerwca odbyło się spotkanie uczniów z pszczelarzem i miłośnikiem permakultury – Michałem Babskim.

O godzinie 10:00 odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z cyklu „A jak będę dorosły…”. Tym razem biblioteka postanowiła zaznajomić najmłodszych z zawodem pszczelarza.

Czy to jest popularny zawód? Na pewno nie. Czy jest pożyteczny? A i owszem. Pszczoły są dla człowieka i innych żywych organizmów niezbędne, mimo że wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Pan Marcin zaznajomił nas z „rozkładem jazdy” pracy pszczelarza, opowiedział również o akcesoriach, które są niezbędna do pracy w tym zawodzie. Na pewno nie jest to zawód dla kogoś, kto boi się owadów. Osoba zajmująca się pszczelarstwem musi być spokojna i opanowana, znać podstawowe zasady pracy pszczół i funkcji, jakie wykonują.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć przyniesiony szklany ul, przez który można było zobaczyć pszczoły – robotnice w akcji. Każde z dzieci mogło również przymierzyć czapkę pszczelarza, czyli kapelusz pokryty siatką, a także wziąć w dłonie plastry miodu i zobaczyć efekt końcowy pszczelej pracy – miód w słoikach.

Pan Michał Babski gościł w bibliotece drugi raz – jego poprzednie spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas recenzowania książki Mai Lunde „Historia pszczół” (którą, swoją drogą zachęcamy wszystkich do przeczytania!).