Rozgniewany pająk - zajęcia o pajęczakach w filii w Osuchowie

W czwartek 13 czerwca odbyło się ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie z „Czytającym Przedszkolem”.

Tym razem tematem zajęć były małe stworzenia, które wielu z nas uważa za okropne i się ich brzydzi, boi… pająki!

Porozmawialiśmy sobie z osuchowskimi przedszkolakami o tym, czy pająki są pożyteczne, czy są groźne, jakie są ich gatunki, czy ich jad jest dla nas szkodliwy. Toczyła się zawzięta dyskusja, chłopcy i dziewczynki wymieniali się wzajemnie argumentami dotyczącymi natury pająków. Poznaliśmy pająki egzotyczne takie jak tarantula, ptasznik, ale też te całkiem pospolite jak: pająk topik czy krzyżak.

Stwierdziliśmy wspólnie, że pająki to bardzo pracowite stworzenia i urodzeni architekci! Ich konstrukcje stworzone z pajęczych sieci bywają zdumiewające. My również spróbowaliśmy za pomocą motka wełny stworzyć własną pajęczynę – nie było to łatwe zadanie!

Następnie poznaliśmy tytułowego bohatera książki „Rozgniewany pająk” autorstwa Tulin Kozikoglu i Sedat Girgin. Co rozgniewało pająka Gryźka? Jaki wymyślił sposób na rozwiązanie swojego pajęczego problemu? O tym musicie się przekonać, wypożyczając książkę.

Zajęcia zakończyły się standardowo, wykonaniem wspaniałych pracy plastycznych – tym razem wykorzystaliśmy nie tylko kolorowe pisaki, ale też wełnę, kolorowe kartki i klej. Dzieci wykonały przepiękne postacie pająków, które na szczęście – nie były rozgniewane.

Dziękujemy dzieciom za mile spędzony rok szkolny w bibliotece. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem. A w porze wakacji zapraszamy do odwiedzania naszych placówek – wypożyczania książek i spędzania wolnych chwil z książką.