Baardzo głodna gąsienica - zajęcia z grupą Misie

W piątek po raz ostatni przed wakacyjną przerwą odwiedziła nas najmłodsza grupa przedszkolna z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Mszczonowie.

Grupa 2- i 3-latków z grupy Misie po raz pierwszy odwiedziła mury biblioteki, dlatego staraliśmy się, aby jak najlepiej wypromować bibliotekę wśród szkrabów i zachęcić je do ponownych odwiedzin, już z rodzicami.

Zajęcia rozpoczęliśmy od pokazania dzieciom kącika dziecięcego, lady bibliotecznej, wypożyczalni dla dorosłych, czytelni internetowej. Krótki spacer między regałami zakończyliśmy przystankiem na dywanie, gdzie opowiedzieliśmy krótko dzieciom, co to takiego ta biblioteka i czym się zajmuje.

Następnie na dzieci czekał magiczny worek, a w nim atrapy owoców, warzyw i innych potraw, które dzieci musiały rozpoznać. Ta krótka zabawa była wstępem do książki „Bardzo głodna gąsienica” Erica Carle’a. Była to krótka historyjka o żarłocznej, zielonej gąsienicy, która wyrusza na poszukiwanie smakowitych kąsków. Czytając tę książeczkę, jednocześnie poznajemy nie tylko urozmaiconą dietę gąsienicy, ale również liczby i dni tygodnia. Dzięki wspaniałym, kolorowym ilustracjom, dzieci nie odrywały wzroku od książki.

Druga książka tegoż autora – „Od stóp do głów” – to z kolei dobra zachęta do wykonywania różnych ćwiczeń fizycznych. Odwiedzamy tutaj zoo i poznajemy różne zwierzęta, a przy tym możemy naśladować ich ruchy – wyginać szyję jak żyrafa, klękać na kolanko jak wielbłąd, klaskać dłońmi jak foka, itp. Z ćwiczeniami Misie poradziły sobie znakomicie!

Dziękujemy przedszkolakom za wszystkie odwiedziny. Mamy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się znowu, by poznawać bibliotekę, a także nowe i ciekawe książki.