Książka na telefon - nowa usługa biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców miasta i gminy Mszczonów, proponuje nową usługę „Książka na telefon”.

Akcja skierowana jest do osób, które ze względu na stan zdrowia lub trudności w poruszaniu się nie mają możliwości bezpośredniego korzystania z biblioteki. Książki dostarczane będą w umówionym wcześniej terminie (każdy piątek w godzinach 9:00 – 16:00) bezpośrednio do Państwa domów.

Zajmować się tym będą bibliotekarze. Usługa jest bezpłatna.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z biblioteką:

Miejska Biblioteka Publiczna
Mszczonów ul. Szkolna 3:

Telefon: 46 857 13 46

E-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Szczegółowe zasady dostarczania książek do domu określa:

Regulamin usługi „Książka na telefon”

§1

Zbiory biblioteczne będą dostarczane do domu osobom chorym, niepełnosprawnym, zamieszkałym na terenie miasta i gminy Mszczonów.

§2

Dostarczaniem książek do domu będą zajmować się bibliotekarze. Dostawa książek przewidziana jest w każdy piątek w godzinach 9:00 – 16:00.

§3

W celu zachowania bezpieczeństwa osób korzystających z akcji, bibliotekarze zostaną zaopatrzeni w imienny dokument, wystawiony przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie, upoważniający daną osobę do dostarczania książek do domu.

§4

Podczas pierwszej wizyty bibliotekarz:

• zapozna czytelnika z Regulaminem korzystania ze zbiorów i usług MBP w Mszczonowie oraz
z Regulaminem dostarczania książek do domu,

• wypełni zobowiązanie* na podstawie dokumentu tożsamości, które czytelnik potwierdzi własnoręcznym podpisem.

*Przy kolejnym wypożyczeniu bibliotekarz przywiezie ze sobą kartę zobowiązań wygenerowaną z Systemu bibliotecznego Mak Plus i kartę elektroniczną czytelnika.

§5

O wszelkich zmianach dotyczących niniejszego Regulaminu oraz Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług MBP w Mszczonowie, zainteresowani czytelnicy zostaną osobiście powiadomieni przez bibliotekarza.

§6

Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 4 książki na okres 30 dni.

§7

Czytelnik otrzymujący książki do domu jest obowiązany do ich poszanowania.

§8

Skargi i wnioski czytelnicy mogą przekazywać dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Mszczonowie.

Mszczonów, 13.02.2017 r.

Dyrektor

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie

Anna Czarnecka

Osoby zainteresowane otrzymywaniem książek do domu prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny, e-mailowy, lub przez upoważnione osoby trzecie.